Jak makijaż i fryzura oraz ubiór wpływają na wizerunek w biznesie?

Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie, jakie wywieramy na rozmówcy za pomocą naszego wyglądu zewnętrznego, w znaczącej mierze wpływa na nasze dalsze relacje, nie tylko w kwestiach prywatnych, lecz także zawodowych. Dowiedz się, jak zmienić swój wizerunek tak, by sprawiać wrażenie profesjonalisty.

Sukces tkwi w prostocie

Przekombinowane stylizacje sprawdzą się wyłącznie w takiej pracy, gdzie dress code nie jest sumiennie przestrzegany. Jeżeli pracujesz w agencji reklamowej lub galerii sztuki współczesnej, możesz pozwolić sobie na ekstrawagancję i żywe kolory, w pozostałych przypadkach ogranicz swój ubiór do prostych rozwiązań.

Dobrze skrojony żakiet, połączony ze spódnicą midi lub spodniami zaprasowanymi w kant to klasyka, która sprawdzi się w większości rodzajów prac. Ten elegancki, a zarazem niezbyt rzucający się w oczy zestaw sprawi, że biznesowi partnerzy będą rzeczywiście zainteresowani tym, co chcesz im przekazać, a krzykliwe wzory na twojej marynarce nie odwrócą ich uwagi.

Makijaż i fryzura bez przesady

Ta sama zasada obowiązuje w przypadku doboru make-upu i uczesania, a także koloru włosów. Czerwoną szminkę zostaw jedynie na większe wyjścia, np. bankiety firmowe.

Na co dzień ogranicz się do dobrego podkładu, który nie będzie się świecił po godzinach spędzonych w sztucznym, biurowym oświetleniu, ulubionego tuszu oraz pomadki w stonowanej barwie.

W przypadku włosów sprawa jest bardziej skomplikowana. Z pewnością nie możesz sobie pozwolić na skrajne tony kosmyków, decydując się na bardzo jasne lub bardzo ciemne kolory, które wyglądają nienaturalnie, i często, w połączeniu z eleganckim strojem, tandetnie. Najlepsze rozwiązanie to pójście do drogerii i wybranie takiej farby, która, tak jak np. piaskowy blond lub jasny brąz od L’Oreal, pozwoli ci zachować profesjonalny wizerunek.

W kwestii fryzur od lat wiodą prym wysoko upięte kucyki lub eleganckie koki. Rozpuszczone włosy kojarzą się raczej z małą dziewczynką, dlatego prezentuj się w nich jedynie podczas nieformalnych, prywatnych spotkań.

Dzięki wspomnianej koloryzacji oraz poprzez odpowiednio wykonany makijaż zyskujesz nie tylko delikatny look, lecz także wyglądasz na osobę kompetentną, posiadającą wiedzę w danym zakresie. Pracujących z tobą ludzi nie będzie rozpraszać feeria barw twoich ubrań, make-upu czy wymyślnej fryzury. Skoncentrują swoją uwagę wyłącznie na tym, co masz im do zakomunikowania, dzięki czemu wasza współpraca ma szansę przebiegać pomyślnie.

Autor: Manager Na Obcasach

About the author /


2 komentarze

  1. Natalie

    Pracując w korporacji nie mogłam pozwolić sobie w zasadzie na żadne „odchylenia od normy” w wyglądzie. Teraz w mniejszej firmie jest na szczęście większa swoboda w zakresie ubioru (oczywiście bez przesady 😉 ). Nie zmienia to jednak faktu, że aspekt ten jest najistotniejszy w przypadku pierwszego wrażenia, np. nowego klienta. Gdy już postrzegani jesteśmy jako osoba kompetentna to nie trzeba, aż tak bardzo zważać na każdy szczegół.

    • Fem

      Nie tylko w korporacjach jest taka sytuacja. Pracując w kancelarii też na niewiele swobody w ubiorze można sobie pozwolić.

Dodaj komentarz